Informacja o godzinach pracy

Szanowni Klienci, w okresie świątecznym nasze godziny pracy ulegają zmianie.

29.03.2024 r. (Wielki Piątek) pracujemy do godziny 15:00.

Dni wolne od pracy to 30.03.2024 r. (Wielka Sobota) oraz 01.04.2024 r. (Poniedziałek Wielkanocny).

Nowa Kia Sorento

Bogaty pakiet zaawansowanych systemów asystujących, mocno odświeżona pod względem stylistyki nadwozia i jego kolorów, deska rozdzielcza z dwoma połączonymi wspólną szybą ekranami – to tylko część udogodnień, które sprawiają że nowa KIA SORENTO jest idealnym autem dla klientów, którzy poszukują bezpiecznego i przestronnego SUV-a.

Odświeżony i dynamiczny SUV

nowa-kia-sorento-1

Z przodu nowa Kia Sorento wyróżnia się nową i mocniej wyprofilowaną pokrywą silnika, pionowymi reflektorami oraz nowymi światłami do jazdy dziennej. Nowy jest również wzór osłony chłodnicy z trójwymiarową siatką, dlatego logo marki Kia powędrowało na pokrywę silnika. W sylwetce nowego Kia Sorento z wyraźnie zaznaczonymi nadkolami dominują nowe obręcze kół z lekkich stopów, dostępne w rozmiarach 18, 19 i 20 cali.

nowa-kia-sorento-4

Tył auta charakteryzuje się odświeżonym designem świateł z ukośnie ustawionymi diodami LED. Pionowy kształt tylnych świateł, utworzony przez połączenie dwóch wąskich kloszy, podkreśla spójność stylistyczną z przednią częścią nadwozia nowego Sorento. Podłużne trzecie światło hamowania, zamontowane wysoko na spojlerze pokrywy bagażnika, podkreśla wygląd tylnej części nadwozia, a zmieniony zderzak nadaje mu jeszcze bardziej solidny wygląd.

Trzy nowe kolory nadwozia

Nowa Kia Sorento jest dostępna w Polsce w 10 kolorach nadwozia, w tym w trzech nowych – Volcanic Sand, Interstellar Gray (znanym z EV6) i Cityscape Green (znanym z Niro).

Nowe wnętrze - maksymalny komfort podróżowania

nowa-kia-sorento-3

Design wnętrza nowego Sorento podkreśla szerokość jego kabiny. Zakrzywiony wyświetlacz, który obejmuje 12,3-calowe cyfrowe wskaźniki i ekran dotykowy systemu multimedialnego także 12,3-calowy, podkreśla nowoczesny i technologiczny charakter wnętrza nowej Kia Sorento. Nowe Sorento jest również wyposażone w najnowocześniejsze udogodnienia, jak nowe przednie fotele relaksacyjne pozwalające się odprężyć podczas postoju, fotel kierowcy z pamięcią ustawień oraz funkcją masażu czy elektrycznie regulowaną w dwóch płaszczyznach kolumnę kierownicy. Elektrycznie regulowane, wentylowane i podgrzewane przednie fotele, a także podgrzewane zewnętrzne siedzenia w drugim rzędzie wraz z podgrzewaną kierownicą zapewniają maksymalny komfort podróżowania.

Ulepszona obsługa

Nowa Kia Sorento jest wyposażona w najnowocześniejsze technologie. 10-calowy wyświetlacz przezierny umożliwia kierowcom śledzenie podstawowych informacji o samochodzie, ruchu drogowym czy multimediach bez odrywania wzroku od drogi. Cyfrowe lusterko wsteczne może służyć jako zwykłe lusterko lub jako wyświetlacz obrazu z dodatkowej kamery umieszczonej pod spoilerem. Dzięki temu kierowca dysponuje widocznością do tyłu w sytuacjach, gdy widoczność przez tylną szybę jest ograniczona. System multimedialny, który obsługuje się za pomocą ekranu dotykowego, jest wyposażony w nawigację online, rozpoznawanie głosu i łączność Bluetooth. Automatyczna dwustrefowa klimatyzacja należy do wyposażenia seryjnego. System zaprojektowano tak, aby Kia Sorento mogła bezprzewodowo przesyłać aktualizacje oprogramowania i map do samochodu, co eliminuje konieczność wizyt w serwisie. Nowe Sorento jest wyposażone w czytnik linii papilarnych. Dzięki temu kierowca może łatwo połączyć profil użytkownika i uruchomić silnik. Ponadto, nowa Kia Sorento jest wyposażona w bezprzewodową ładowarkę do telefonu, sześć portów ładowania USB-C (po dwa w każdym rzędzie siedzeń) i wysokiej klasy system dźwiękowy renomowanej firmy Bose. Nowa funkcja cyfrowego kluczyka umożliwia używanie smartfona jako kluczyka, co oznacza, że można mieć przy sobie o jedną rzecz mniej.

Nowe systemy asystujące i funkcje poprawiające bezpieczeństwo

Nowością w nowym Sorento jest system Highway Drive Assist 2.0 z asystentem zmiany pasa ruchu  i Surround View Monitor (SVM) z funkcją widoku 3D na zestawie cyfrowych wskaźników. Ulepszono także asystenta zapobiegania kolizjom czołowym, który teraz obejmuje skręcanie na skrzyżowaniach i przejeżdżanie przez skrzyżowania, asystenta omijania przeszkód, czy funkcję zmiany pasa ruchu. Ponadto, nowe Sorento jest dostępne z aktywnym tempomatem, który współpracuje z nawigacją, z asystentem unikania kolizji z samochodami w martwym polu widzenia lusterek zewnętrznych, z asystentem unikania kolizji z pojazdami podczas cofania, asystentem bezpiecznego wysiadania, monitorem martwego pola, zdalnym asystentem parkowania i asystent parkowania tyłem. Dodatkowa nowa funkcja – Away Close Tailgate – zapewnia jeszcze większą wygodę, dzięki automatycznemu zamykaniu bagażnika, gdy kierowca opuści obszar za samochodem. Kia Sorento jest wyposażona w maksymalnie dziewięć poduszek powietrznych – dwie przednie, dwie boczne montowane w przednich siedzeniach, boczne kurtyny powietrzne z czujnikiem dachowania, przednią centralną oraz boczne dla pasażerów w drugim rzędzie.

W Polsce nowa Kia Sorento jest dostępna w wersjach 6- lub 7-miejscowej, które w topowej wersji Prestige Line zostały wycenione na 289 400 zł. Model 7-osobowy jest oferowany również w wersjach L i XL, które kosztują – odpowiednio – 241 900 zł i 259 900 zł. Początkowo nowa Kia Sorento jest dostępna wyłącznie z 2,2-litrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 193 KM, z którym współpracuje 8-biegowa przekładnia o dwóch sprzęgłach. Napęd standardowo jest przekazywany na cztery koła. W późniejszym terminie ofertę układów napędowych nowego Sorento uzupełnią układy hybrydowy i hybrydowy typu plug-in.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z tym modelem oraz na jazdy testowe.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami
Dawid Dziekan
Kierownik działu handlowego
Samochody nowe KIA
Kamil Madej
Doradca handlowy
Samochody nowe KIA
cross