Informacja o godzinach pracy

Szanowni Klienci, w okresie świątecznym nasze godziny pracy ulegają zmianie.

29.03.2024 r. (Wielki Piątek) pracujemy do godziny 15:00.

Dni wolne od pracy to 30.03.2024 r. (Wielka Sobota) oraz 01.04.2024 r. (Poniedziałek Wielkanocny).

Nowa KIA EV3

Odważna i zaawansowana stylistyka nadwozia, funkcjonalne wnętrze, innowacyjna technologia – KIA EV3 wyznacza nowe standardy w klasie kompaktowych elektrycznych SUV-ów.

Bazując na zaawansowanej technologii większego, wielokrotnie nagradzanego SUV-a marki Kia – EV9, EV3 podąża własną drogą. Wnosi wyjątkowe cechy do segmentu kompaktowych elektrycznych SUV-ów. Kia EV3 znacząco przekracza oczekiwania klientów i zwiększa atrakcyjność elektrycznych SUV-ów.

KIA-EV3-hero

Stylistyka nadwozia

Pionowe reflektory z przodu, umieszczone na krańcach nadwozia o gładkich powierzchniach, przyczyniają się do optycznego poszerzenia sylwetki. Nowa interpretacja kultowego detalu, tzw. tygrysiej twarzy, obejmuje najnowszą koncepcję oświetlenia – zwaną Star Map – charakterystyczną dla marki. Ustawione pionowo światła do jazdy dziennej dodatkowo podkreślają tzw. tygrysią twarz i nadają autu pewność siebie. Z profilu EV3 wygląda na wyjątkowo mocne, zwinne i dynamiczne. Długi, opadający dach płynnie przechodzi w pokrywę bagażnika, jak w hatchbacka, dodatkowo podkreślając bardzo zaawansowaną technicznie konstrukcję nadwozia. Tył EV3 charakteryzuje się grubą czarną linią wykończenia, która podkreśla połączenie wytrzymałej konstrukcji słupka C SUV-a z dynamiczną linią dachu. Uproszczona, geometryczna konstrukcja tylnych lamp płynnie integruje się z tylną szybą , tworząc konstrukcję pokrywy bagażnika o szerokim, technicznym i eleganckim wyglądzie inspirowanym sygnaturą przedniego oświetlenia, tzw. Tiger Face Star Map.

EV3 GT-Line charakteryzuje się jeszcze bardziej drapieżnym wyglądem. Kontrastowe wykończenie dolnej części nadwozia z przodu dodatkowo podkreśla dynamiczną stylistykę, a masywny zderzak nadaje mu bardziej sportowy, wyrafinowany wygląd.

KIA-EV3-2

Design wnętrza – inspirowana naturą estetyka

W przestronnym wnętrzu EV3 wygodnie mieści się pięć osób. Elegancka konsola środkowa obejmuje przesuwany stolik i schowek. W dolnej części można przechowywać napoje, przekąski, a nawet mały plecak. Gdy samochód nie porusza się, przedmioty takie, jak laptop, tablet czy smartfon można położyć na stoliku. 25-litrowy schowek pod pokrywą z przodu i 460-litrowy bagażnik sprawiają, że EV3 oferuje największą przestrzeń bagażową w swojej klasie. Regulowana na wysokość podłoga bagażnika zapewnia możliwość komfortowego przewożenia ładunków o różnych wysokościach. Między górnym i dolnym położeniem podłogi jest aż 140 mm różnicy. Panoramiczny wyświetlacz o przekątnej prawie 30 cali – obejmujący 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników, 5-calowy panel klimatyzacji i 12,3-calowy ekran dotykowy sytemu multimedialnego – zapewnia bezpośrednią obsługę klimatyzacji. Ponieważ ekran sięga aż do środka deski rozdzielczej, pasażer na przednim siedzeniu ma łatwy dostęp do systemu audio oraz do nawigacji. Dostęp do wielu funkcji EV3, w tym trybów jazdy, tempomatu i systemu multimedialnego można uzyskać, korzystając z przycisków na kierownicy. Rząd przycisków pod centralnym ekranem umożliwia intuicyjną obsługę różnych funkcji, takich jak nawigacja, multimedia i konfiguracja systemów samochodu.

KIA-EV3-3

Napęd elektryczny

KIA EV3 ma 4300 mm długości, 1850 mm szerokości, 1560 mm wysokości i rozstaw osi 2680 mm. Wyposażone jest w najnowocześniejszy elektryczny układ napędowy przednich kół, oparty na platformie Electric Global Modular Platform (E-GMP) i wykorzystujący akumulator czwartej generacji. EV3 w wersji Standard jest oferowane z akumulatorem, który może zmagazynować 58,3 kWh energii elektrycznej, natomiast odmiana Long Range jest wyposażona w akumulator, który może zmagazynować 81,4 kWh energii elektrycznej.Obydwa modele wykorzystują silnik elektryczny o maksymalnej mocy 150 kW (204 KM), który generuje maksymalny moment obrotowy o wartości 283 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h może zająć jedynie 7,5 sekundy, a maksymalna prędkość EV3 wynosi 170 km/h. KIA EV3 Long Range zapewnia szacunkowy zasięg do 600 km (WLTP). Ten imponujący wynik daje osobom, które rozpoczynają przygodę z elektromobilnością całkowitą pewność, że bez problemu będą mogły odbywać dalekie podróże. Zaawansowany system zarządzania ładowaniem EV3 umożliwia naładowanie akumulatora od 10 do 80 procent w około 31 minut.

Technologia dużych elektrycznych SUV-ów i wysoki poziom bezpieczeństwa w samochodzie kompaktowym

Kia wyposażyła EV3 w szereg zaawansowanych funkcji związanych z bezpieczeństwem, prowadzeniem, komfortem i ładowaniem. Zastosowane nowoczesne systemy wspomagania jazdy (ADAS) obejmują dynamiczny podział momentu obrotowego, co zapewnia płynne i stabilne przenoszenie siły napędowej na drogę. Asystent unikania kolizji z przodu, asystent utrzymania pasa ruchu, asystent jazdy po autostradzie i asystent parkowania tyłem zapewniają kierowcy dodatkowe wsparcie w każdej sytuacji na drodze. Zdalny asystent parkowania umożliwia pewne i bezpieczne manewrowanie EV3 w ciasnych przestrzeniach i podczas wyjeżdżania z nich bez konieczności siedzenia za kierownicą. 12-calowy wyświetlacz przezierny (HUD) wyświetla informacje na przedniej szybie, aby zminimalizować rozpraszanie uwagi. EV3 to pierwszy model, w którym zastosowano nową technologię hamowania regeneracyjnego i-Pedal 3.0 firmy Kia, która pozwala kierowcy dostosować poziom hamowania regeneracyjnego zgodnie z jego preferencjami i umożliwia jazdę za pomocą jednego pedału. Maksymalizuje to efektywność energetyczną i zauważalnie zmniejsza zmęczenie podczas długich podróży, umożliwiając dalszą podróż na jednym ładowaniu. Dzięki rozwiązaniu Digital Key 2.0 użytkownicy Kia EV3 nie muszą mieć przy sobie kluczyka i mogą odblokować oraz uruchomić samochód za pomocą smartfona lub nawet smartwatcha. Mogą także wygodnie udostępniać cyfrowy klucz znajomym lub rodzinie. EV3 to pierwszy model elektryczny wyposażony w technologię AI Assistant firmy Kia, która niedawno zadebiutowała w kompaktowym sedanie Kia K4. Technologia ta zapewnia klientom nowe i innowacyjne sposoby bezpośredniej i intuicyjnej interakcji z samochodem oraz kontrolowania jego funkcji, zwiększając komfort obsługi. Dzięki integracji sztucznej inteligencji asystent głosowy Kia ma teraz jeszcze większe możliwości. Sztuczna inteligencja rozumie złożone konteksty poprzez rozumienie języka naturalnego, umożliwiając naturalną rozmowę. Asystent AI może wspierać planowanie podróży, pomagając klientom w korzystaniu z funkcji auta, w tym rozrywki i wyszukiwania informacji.

EV3 najpierw zostanie zaprezentowane w Korei, w lipcu 2024 roku. Europejska premiera auta nastąpi w drugiej połowie roku. Kia planuje sprzedaż EV3 również w innych regionach świata. Kolejnych premier należy spodziewać się po wejściu auta na rynek europejski.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami
Dawid Dziekan
Kierownik działu handlowego
Samochody nowe KIA
Kamil Madej
Doradca handlowy
Samochody nowe KIA
cross