Szanowni Klienci, w okresie świątecznym nasze godziny pracy ulegają zmianie.
24, 25, 26 i 31 grudnia 2024 oraz 1 i 6 stycznia 2025 salony i serwisy są nieczynne.
W dniach 23, 27, 28 i 30 grudnia 2024 oraz 2 i 7 stycznia 2025 pracujemy w standardowych godzinach.
W największym skrócie jest to forma finansowania, w której leasingodawca (finansujący) kupuje wybrany przez Ciebie środek trwały i oddaje go Tobie w użytkowanie. Na koniec umowy możesz, ale nie musisz stać się właścicielem tego środka trwałego.
Oczywiście różne są odmiany leasingu, np.:
Wybrać leasing operacyjny czy finansowy (kapitałowy)? Wielu przedsiębiorców, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z leasingiem zadaje to pytanie. O wyborze jednej lub drugiej formy finansowania decydować powinny aspekty podatkowe, rachunkowo-księgowe, ewentualnie inne związane z prowadzoną działalnością, np.: nie każdej firmie zależy na wykazywaniu przedmiotu leasingu w środkach trwałych (operacyjny), z kolei dla innej może to być istotne (finansowy).
W leasingu operacyjnym kosztem uzyskania przychodu jest czynsz inicjalny (pierwsza wpłata) oraz wszystkie raty leasingowe. Podatek VAT doliczany i płacony jest „proporcjonalnie” wraz z każdą z tych opłat. Leasingobiorca nie może amortyzować środka trwałego będącego przedmiotem umowy.
Z kolei w leasingu finansowym to leasingobiorca ma prawo do amortyzacji. Do kosztów, poza amortyzacją, zaliczyć może tylko część odsetkową raty. Istotne jest również to, że przy leasingu finansowym (w odróżnieniu od operacyjnego) podatek VAT należy zapłacić od całości transakcji już na jej początku. Nie będzie to zatem VAT naliczony tylko od czynszu inicjalnego, ale od wszystkich płatności w całym okresie leasingu - z góry.
Leasing operacyjny będzie korzystniejszy dla firm, które:
Kiedy więc lepszy będzie leasing finansowy?
W swojej ofercie posiadamy zarówno leasing operacyjny, finansowy jak i wynajem długoterminowy.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania już dzisiaj z leasingu już od 102%.