Informacja o trasie dojazdu do naszej firmy

Szanowni Klienci, w związku z budową ronda w Woli Mieleckiej, dojazd do naszej firmy będzie utrudniony. Zapraszamy do zapoznania się z alternatywnymi drogami dojazdu.

Zobacz mapy

Układ zawieszenia

Pomiar geometrii kół oraz kontrola zawieszenia od 249 zł

Regularnie kontrolując stan układu zawieszenia zyskujesz przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo. Jazda z niesprawnym zawieszeniem jest niebezpieczna oraz ma wpływ na trwałość całego układu. Kontroli nie można przeprowadzić samodzielnie, należy skorzystać z pomocy fachowcy dysponującego doświadczeniem i odpowiednim sprzętem do diagnostyki. Jeśli zaobserwujesz np. stuki, zgrzyty i inne nietypowe odgłosy z zawieszenia, albo wydłużoną drogę hamowania czy niestabilność w jeździe po zakrętach – koniecznie zleć kontrolę układu zawieszenia.

Amortyzatory to części ważne dla bezpieczeństwa, które przyczyniają się do utrzymania stabilnego toru jazdy. Zużyte amortyzatory to:

  • dłuższa droga hamowania,
  • większe ryzyko poślizgu na mokrej nawierzchni,
  • drgania i podatność na boczny wiatr,
  • niższy komfort - szybsze zużycie opon,
  • negatywny wpływ na działanie systemów bezpieczeństwa ABS i ESP.

Amortyzatory nie zużywają się z dnia na dzień, lecz stopniowo, dlatego też ich coraz większe zużycie jest często niezauważalne.

Amortyzatory powinny podlegać regularnej kontroli.

Serwis układu zawieszenia

Regularnej kontroli, tj. co 2 lata, powinna podlegać także geometria zawieszenia, czyli zbiór parametrów określających położenie i ruch kół względem podłużnej i poprzecznej osi pojazdu. W trakcie pomiaru geometrii zawieszenia weryfikowane są: zbieżność kół, czyli zależność położenia względem siebie przednich i tylnych kół, kąt pochylenia kół, kąt pochylenia osi sworznia zwrotnicy i kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy.

Sygnałami niewłaściwie ustawionej geometrii zawieszenia mogą być:

  • ściąganie samochodu w jedną stronę przy jeździe na wprost,
  • nierównomierne zużycie bieżnika opon lub ich piszczenie przy skręcaniu,
  • przekrzywione koło kierownicy przy jeździe na wprost.

Zlecaj pomiar geometrii, gdy zauważysz wymienione objawy lub wykonywane są naprawy zawieszenia lub auto uległo kolizji albo wypadkowi.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami
Dorota Paciorek
Specjalista ds. ContactCenter
Martyna Siembab
Asystentka serwisu
cross